ذخیره 500 تن مرغ در استان قم

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم گفت: 500 تن ذخیره مرغ در استان داریم و روزانه 10 تن به این ذخیره اضافه می‌شود، خرید تضمینی مرغ در استان قم ادامه دارد، 100 تن ذخیره گوشت در استان قم داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، هادی مومنی نسب ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به مشکلات مرغداران استان قم اظهار کرد: رکورد جوجه ریزی در بهمن ماه شکسته شد، اما شیوع بیماری کرونا و کاهش تقاضای خرید، مشکلات عدیده ای را برای مرغداران به وجود آورد، با وجود اینکه شرکت پشتیبانی امور دام خرید مرغ را انجام می‌شود، اما این خرید به اندازه نیاز تولید نیست.

وی ادامه داد: قیمت مرغ زنده به کیلویی 6 هزار و 600 تومان رسیده است، در حالی که قیمتش باید کیلویی هشت هزار و 500 تومان باشد، جوجه با قیمت کیلویی چهار تا پنج هزار تومان به مرغداری‌ها وارد شده بود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی قم افزود: ذخایر مرغ بالا است و اکنون به اندازه تولید، مصرف مرغ در کشور نداریم، مرغداران برای تامین نهاده‌های دامی مشکل دارند و جوجه ریزی به شدت کاهش پیدا کرده است و قیمت جوجه از کیلویی پنج هزار تومان به کیلویی پانصد تومان رسیده است،

مومنی نسب خاطرنشان کرد: برای تامین میوه استان قم مشکلی وجود ندارد و گرانی پرتقال به دلیل به پایان رسیدن فصل تولید بود.

ذخیره 500 تن مرغ در استان قم

مسعود فرجی مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم در ادامه این جلسه با اشاره به ذخیره مرغ در استان قم اظهار کرد: 500 تن ذخیره مرغ در استان داریم و روزانه 10 تن به این ذخیره اضافه می‌شود، خرید تضمینی مرغ در استان قم ادامه دارد، 100 تن ذخیره گوشت در استان قم داریم.

وی ادامه داد: موجودی گوشت و مرغ در استان قم خوب است، ذخایر مرغ در کشور به اندازه ای است که حتی با کاهش تولید، نیاز مرغ برای چندین ماه آتی تامین است.