رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم تصریح کرد؛

لزوم توجه به فرهنگ بسیجی در کار کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: فرهنگ بسیجی و بحث جهادی باید با کار و تلاش به سمت مزارع کشاورزی پیش برود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمدرضا طلایی ظهر امروز در جلسه شورای حوزه بسیج شهید علی محمدی سازمان جهاد کشاورزی استان قم ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، اظهار کرد: ساماندهی و اقدامات خوبی در مجموعه بسیج و خانواده جهاد کشاورزی استان انجام شده است.

وی ادامه داد: رویکرد بسیج در مجموعه وزارتخانه و سازمان جهاد کشاورزی استان به سمت مسائل روز و براساس وظایف ما پیش رفته و ورود مجموعه بسیج به مسائل تخصصی و فنی جهاد کشاورزی، اتفاق جدید و خوبی است که باید تقویت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم تصریح کرد: شرایط کشور به شکلی است که همه اسم جنگ روی آن می‌گذارند و کلمه اقتصادی را به آن اضافه می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز در اتاق‌های فکر و برنامه‌های دشمنان کشور موضوع جنگ اقتصادی مطرح است، ابراز کرد: در جنگ اقتصادی ما به‌عنوان وزارت جهاد کشاورزی و براساس وظیفه و امنیت غذایی مردم که برعهده داریم، دارای نقش مهمی هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم یادآور شد: تمام فعالیت‌های سازمان جهاد کشاورزی در شرایط فعلی جامعه و جنگ اقتصادی که به وجود آمده، باید بیشتر از قبل تقویت شود و در کنار آن مباحث فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد.

طلایی تاکید کرد: حوزه نمایندگی ولی فقیه یکی از نعمت‌های وزارتخانه جهاد کشاورزی بود که حضور این حوزه کمک زیادی به ما کرد؛ اگر در حفظ رویکردی که به مسائل فرهنگی جهاد وجود داشته موفق هستیم، فقط به دلیل حضور این دفاتر نمایندگی ولی فقیه در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها است.

وی ادامه داد: فرهنگ بسیجی و بحث جهادی باید با کار و تلاش به سمت مزارع کشاورزی پیش برود و کارها در این راستا انجام شود.

طلایی با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج گفت: برنامه‌ها و اقدامات لازم در هفته بسیج در سازمان جهاد کشاورزی استان قم برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: مجموعه بسیج سازمان با همکاری مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، برنامه‌های هفته بسیج را در بخش‌ها با حضور بهره‌برداران بخش کشاورزی برگزار کند.

وظیفه جهاد سنگین‌تر از بقیه مردم است

حجت‌الاسلام عباس خاک، مسؤول حوزه نمايندگي ولي فقيه سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز در این جلسه عنوان کرد: طی چهار ماه اخیر که در سازمان جهاد کشاورزی استان حضور دارم، از عملکردها رضایت دارم ولی لازم است شرایط بهتر شود.

وی ادامه داد: در وضعیت سخت و حادی قرار داریم که باید با تلاش و همت مضاعف به کشور کمک کنیم.

مسؤول حوزه نمايندگي ولي فقيه سازمان جهاد کشاورزی استان قم تصریح کرد: سپاه در اوج قرار دارد ولی سازمان جهاد کشاورزی نیز همواره یکی از بال‌های محکم و قوی انقلاب بوده است.

حجت‌الاسلام خاک عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی به دلیل اقدامات خوبی که انجام داده به راحتی می‌تواند سیر عملکرد و کارنامه 40 ساله‌اش در انقلاب اسلامی را بیان کند چراکه این سازمان در زمان جنگ 5 قرارگاه پشتیبانی، 57 گردان مهندسی رزمی، 540 هزار رزمنده، 3300 شهید، 23009 جانباز، 1200 آزاده و ... داشته است.

وی یادآور شد: در شرایط کنونی کشور لازم است سازمان جهاد کشاورزی جدی‌تر و بهتر به مسائل بسیج ورود کند؛ هر فردی در کشور وظیفه سنگینی دارد ولی وظیفه ما جهادی‌ها سنگین‌تر است.

سازمان جهاد کشاورزی هنوز بوی ایثار و شهادت می‌دهد

همچنین سرگرد پاسدار حسین حسن‌پور، مسؤول بسیج ادارات استان قم در این جلسه عنوان کرد: ما با تمام ادارات کل استان و شهرستان قم ارتباط و شناخت داریم و می‌توانیم بگوییم که مهندس طلایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم یکی از بهترین‌ها در مجموعه مدیریت استان و نمونه هستند که عملکردشان مورد تقدیر است.

وی تصریح کرد: یکی از ادارات استان که هنوز بوی از خودگذشتی، ایثار، شهادت می‌دهد و اداره ارزشی در خود جمع کرده، مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان و وزارت جهاد کشاورزی است.

سرگرد حسن‌پور ادامه داد: تامین غذای مردم ارزش بسیار زیادی دارد و جدا از ثواب‌های الهی، دید مردم نیز به این تلاش‌ها ارزشمند است.

مسؤول بسیج ادارات استان قم با بیان اینکه امسال به کوری چشم دشمنان جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار می‌کنیم، گفت: اداراتی مثل سازمان جهاد کشاورزی تلاش‌های 40 ساله خود را تشریح کرده  و اعلام کنند تا همه در جریان اقدامات انجام گرفته آنها قرار گیرند و در روند خدمت به مردم نیز اقدامات خوبی انجام شود.